Poradna


Stanu se vlastníkem designu, který si vyberu?

Ano, samozřejmě. Grafik se vytvořením díla zavazuje, že s vámi uzavře licenční smlouvu na neomezené užití díla.

Co je to licenční smlouva?

Licenční smlouvou se grafik zavazuje, že jeho dílo je původní a vám postupuje práva na jeho neomezené užití. Ne každý portál nabízí toto právní ošetření, ale u nás je už vložení návrhu grafikem podmíněno tím, že klientovi práva na užití postoupí. Licenční smlouva chrání především vás a stvrzuje, co jste za své peníze získali. Už nikdy nebudete za dílo nic doplácet. Licenční smlouva může zároveň sloužit jako platný účetní doklad do vašeho účetnictví.

Mohu chtít upravit znění licenční smlouvy?

Ano. V záložce “Licence a podkladová data” se s grafikem v komentářích můžete domluvit na jiném znění smlouvy nebo jiném způsobu řešení účetních dokladů. Domluvte se např. s grafikem, který je plátce DPH na vystavení daňového dokladu.

Co když grafik použil v návrhu dílo třetí strany?

Pokud grafik v díle použil díla třetích stran, má povinnost je uvést při vkládání návrhu. Sami pak můžete rozhodnout, zdali díla zakoupíte a navýší tak váš rozpočet. Grafik může mít právo na použití díla, ale i tak se jedná o dílo třetí strany a bude proto specifikováno v licenční smlouvě.

Kdo a jak hradí výdaje za díla třetích stran?

Úhradu děl třetích stran si musí autor a klient vyřešit vzájemně mezi sebou. Většinou se jedná o obrázky z image bank, autorské ilustrace apod. Všechna díla třetích stran jsou nad rámec plnění, ceny či licence. To, zda práva k jejich užití zakoupí grafik či vy závisí na vaší vzájemné dohodě.


Nenašli jste téma nebo odpověď, kterou jste hledali?

Napište nám, prosím, váš dotaz. Pokusíme se jej co nejrychleji zpracovat a odpovědět vám co nejlépe. Rádi vám zavoláme v čase, který si sami určíte. Děkujeme.

mezi

-

Potřebujete rychlou pomoc?

Volejte správce turnajů na tel.:
799 503 295 mezi 10 - 16 hod.