Poradna


Co je to dílo třetích strany?

Pokud v návrhu použijete obrázek nebo jakýkoliv grafický prvek, jehož nejste autorem, a který podléhá autorským právům jiné osoby, jedná se dílo třetí strany. Vždy, když použijete neoriginální prvek / motiv, zjistěte si, jak je to s právy na jeho použití. Pozor na volně stažené obrázky z internetu či náhledy z image bank. Písma, která v návrhu použijete byste měli legálně vlastnit. V případě, že chcete dílo třetí strany použít, je potřeba to při vkládání návrhu zanést do kolonky "Díla třetích stran". Stačí uvést URL zdroje a název nebo číslo díla. Je také dobré klienta informovat, zda-li je potřeba k užívání vašeho návru dílo zakoupit a kolik licence na užití díla stojí.

Mohu v návrhu použít dílo třetí strany?

Ano, ale je třeba tuto skutečnost při vkládání návrhu uvést včetně příp. nutnosti dílo zakoupit. Dílo třetí strany bude uvedeno v licenci, kterou postupujete klientovi. Pokud prodáváte klientovi něco, co není vaše, vystavujete se riziku porušování autorských práv. Do děl třetích stran nejsou zahrnuty bezplatně šiřitelné grafiky či obrázky, písma, na která vlastníte licenci apod. Pozor však na obrázky stažené z internetu nebo náhledy z image bank.

Co dělat, obsahuje-li můj návrh dílo třetí strany?

Při nahrání návrhu uveďte všechna díla třetích stran do sekce “Je Váš návrh a jeho jednotlivé části původní”. Můžete uvést odkaz na dílo, jeho název a dokonce i cenu.


Nenašli jste téma nebo odpověď, kterou jste hledali?

Napište nám, prosím, váš dotaz. Pokusíme se jej co nejrychleji zpracovat a odpovědět vám co nejlépe. Rádi vám zavoláme v čase, který si sami určíte. Děkujeme.

mezi

-

Potřebujete rychlou pomoc?

Volejte správce turnajů na tel.:
799 503 295 mezi 10 - 16 hod.