Poradna


Kdo je to finalista?

Po fázi vkládání návrhů klient označí tři návrhy, které ho nejvíce zaujaly - tři finalisty turnaje. Autor finálového návrhu získává okamžitě 40 PRO bodů za finále v turnaji. S autory finálových návrhů pak klient ladí návrhy a vybírá vítěze turnaje.

Proč nemá finalista nárok na odměnu?

Vítěz bere vše. Systém není výběrové řízení se skicovným, ale turnaj, ve kterém klient a autor uzavírají licenci na dílo.

Do kdy musí klient vybrat vítěze?

Klient má dle Smluvních podmínek 20 dní ode dne skončení fáze příjmu návrhů na výběr finalistů a 20 dní ode dne označení třetího finalisty na výběr vítěze. Pokud tak v této lhůtě neučiní, vybere Provozovatel finalisty a vítěze za klienta.

V jakých formátech musím návrh dodat?

Pokud klient neuvede konkrétní datové soubory, platí běžné profesionální datové zdrojové soubory pro pre-press a webdesign. Doporučujeme zpracovávat loga vždy v křivkách. Webdesign ve formátech ve vrstvách (psd). Obecně doporučujeme standardní profesionální aplikace Adobe. Pokud používáte Corel, buďte připraveni exportovat zdrojová data do formátu EPS či PDF.

Co se stane, je-li můj návrh vítězný a nedodám-li jej v požadovaných datech?

V tom případě nemůžeme vyplatit odměnu a turnaj nemůže být uzavřen. Proto vždy v zadání pečlivě prostudujte jaké podkladové soubory klient požaduje.

Co dělat, nestihnu-li dodat ve lhůtě podkladová data?

Toto je nepříjemná situace, kdy se turnaj vrací do fáze výběru finalistů. Nedodání dat je dle Smluvních podmínek porušení pravidel. Budeme dělat vše pro to, abychom vás včas kontaktovali a zajistili hladký průběh turnaje.

Musím uzavřít s klientem licenční smlouvu?

Ano, musíte potvrdit, že dílo je originální a poskytujete licenci na užití klientovi za danou cenu. Bez potvrzení licence není možné nahrát podkladová data.

Uzavírám licenční smlouvu a dohodu o mlčenlivosti na neomezenou dobu?

Licenční smlouva je na neomezené užití díla. Dohoda o mlčenlivosti je však omezena na dobu do uzavření turnaje, popřípadě na dobu až 6ti měsíců od uzavření turnaje, pokud tuto delší variantu klient zvolí.

Jsem povinen komunikovat s klientem i po uzavření turnaje?

Nejste. Pokud po vás klient chce úpravy díla nebo další práce nad rámec turnaje, je zcela na vás, zdali mu vyhovíte či nikoliv.


Nenašli jste téma nebo odpověď, kterou jste hledali?

Napište nám, prosím, váš dotaz. Pokusíme se jej co nejrychleji zpracovat a odpovědět vám co nejlépe. Rádi vám zavoláme v čase, který si sami určíte. Děkujeme.

mezi

-

Potřebujete rychlou pomoc?

Volejte správce turnajů na tel.:
799 503 295 mezi 10 - 16 hod.