Ostatní   |  8 návrhů  |  5 grafiků

Grafika pro Expedici Mars

Cílem tohoto turnaje je vytvořit moderní a přehlednou grafiku, obsahující planetu Mars, která bude oslovovat generaci vědecky a technicky zaměřených studentů ve věků 13 - 18 let.

Skryté návrhy v průběhu turnaje

Klient vybral vítěze

Vítěz turnaje:
JakubŠtěpánek

gravatar
Cena turnaje
3 000 Kč
Stav turnaje
Klient
30.07.2017 17:50 ExpediceMars:

Cílem tohoto turnaje je vytvořit moderní a přehlednou grafiku, obsahující planetu Mars, která bude oslovovat generaci vědecky a technicky zaměřených studentů ve věků 13 - 18 let.


Základní informace

Kdo jsme

Expedice Mars je nezisová organizace, která se zabývá neformálním vzděláváním dětí ve věku 13 - 18 let v oblasti vědy. Soutěž má celkem pět odborností, architekty, astronomy, dokumentaristy, inženýry a lékaře. Cílem Expedice je vybrat pět dětí, které zúčastní simulovaného letu na Mars. Deset vybraných vítězů soutěže potom také jede na cestu po Evropě, při níž navštíví Evropský parlament a centra ESA.

Co potřebujeme

V rámci ucelení grafické a vzhledové stránky Expedice potřebujeme vytvořit následující návrhy: 1. Vizitku 2. Rollup 3. Placky 4. Infopack 5. Tričko Od návrhů očekáváme, že budou oslovovat naší cílovou skupinu a dají základ celkové grafické stránce soutěže. U rollupu je důležité, aby například oslovil i náhodné kolemjdoucí.


Cílová skupina

Popis cílové skupiny - persony

Náš cílový zákazník je student, dívka i chlapec, ve věku 13 - 18 let. Tyto studenty zajímá věda, kosmonautika a vesmír, toto je tedy HLAVNÍ TÉMA designu. Velice často jsou tito studenti velmi aktivní ve svém volném čase a mají řadu dalších koníčků. Naši účastníci se dělí do 5 odborností - architekti, astronomové, dokumentaristé, inženýři, lékaři. Každá odbornost má vedle vesmíru a Marsu ještě další zájmy, například programování, grafiku, architekturu, medicínu. Náš cílový zákazník je tedy často poměrně všestranný.

Pohlaví zákazníků

Spíše muži Nerozhoduje Spíše ženy

Věk zákazníků

10 20 30 40 50 60 70 80

Příjmy zákazníků

nízké střední vyšší vysoké

Specifikace zadání

3 hodnotové pilíře

  • 1. hravé
  • 2. mladistvé
  • 3. vesmírné

Podrobný popis zadání

Design musí obsahovat planetu Mars a tématicky se shodovat se zaměřením soutěže. Návrhy by také měly obsahovat název soutěže Expedice Mars (tip: slova Expedice Mars mohou, ale nemusí, být klidně různě zohýbána, zalomena do pravého úhlu). Na vizitce by zároveň měl být odkaz na web expedicemars.eu, dále email velitelstvi@expedicemars.eu. Soutěž je mezinárodní, účastníci pochází z Česka a Slovenska, toto může být v některých materiálech zdůrazněno (vlajkami, atd.). Všechny návrhy by měly mít JEDNOTNÝ design, chceme, aby spolu ladily.

Soubory pro výstup

Nemám preference a chci dodat standardní formáty pro daný typ zakázky.

Technické specifikace

Rollup: 85x200 nebo 100x200 cm Vizitka: Může být jednostranná i oboustranná, 90 x 50 mm. Na infopack by se měly vejít důležité informace o soutěži a třeba i fotografie, ideální vzhled by byl například skladací A4 oboustranně. Trička se budou dělat ve více velikostech, chceme univerzální design. Vak na záda: Max 27 x 33 cm Placka: je potřeba, aby byla přehledná a dobře čitelná i při zmenšení např. na 38 mm


Co chceme a co nechceme

Co chceme

Chceme, aby grafika obsahovala planetu Mars. K Marsu patří barvy červená a oranžová, k vesmíru černá. Grafika může obsahovat hvězdy, rakety nebo bílé tečky, ale nemáme žádné zvláštní preference na tvary, barvy, ani písmo, vše je na Vás. Hlavní je, aby to ladilo dohromady! Ještě dodáme, že pět odborností v soutěži má své barvy (žlutou, červenou, zelenou, oranžovou a modrou). Dříve nás například zaujala tato grafika, kterou se můžete také nechat inspirovat: https://www.google.cz/search?client=safari&rls=en&biw=1435&bih=749&tbm=isch&sa=1&q=nasa+mars+posters+graphics&oq=nasa+mars+posters+graphics&gs_l=psy-ab.3...12125.13829.0.13973.12.8.0.0.0.0.378.756.3-2.2.0....0...1.1.64.psy-ab..12.0.0.wG_K06JMZpQ

Co nechceme

Nechceme nepřehledné a přeplácané návrhy. Přednost dáme spíše modernímu a nebo staro-modernímu designu (například zaměrné pixely jsou ok). Grafika by neměla být agresivní, ale měla by umět zaujmout cílovou skupinu. V návrzích, prosím, nepoužívejte logo soutěže z webových stránek.


Přílohy a ostatní informace

Přílohy

  • mars.jpg

Ostatní důležité informace

Z návrhů grafiky bude vycházet budoucí vizuální vzhled všech našich propagačních materiálů, loga a webu.

Ptejte se Potřebujete
poradit?